پـیام های تجاری در این وبسایت

اخراج اجباری پناهجویان افغانستانی از دانمارک

فهرست

 

عبدالله همدرد, 24. 02. 2013 

اداره مهاجرت دانمارک از ۳ الی ۴ سال پیش به درخواست پناهندگی صدها پناهجوی افغانستانی که بیشتر شان زیر سن قانونی بوده اند جواب منفی داده و حکم اخراج آنها را به پلیس اعلان کرده است. درین روزها کمپ های مهاجرین هرروز صبح قبل از روشن شدن هوا شاهد تعداد از پلیس هایی می باشند که دنبال پناهجوایانی که جواب منفی از دادگاه گرفته اند می باشند.

دها پناهجو توسط پلیس دستگیر به دیپورت سنتر ها انتقال داده شده و تعداد زیادی درین اواخر به افغانستان به زور فرستاده شده اند. تعداد زیادی هم در دیپورت سنترها منتظر پس فرستادن شان به افغانستان اند و تعداد از پناهجویان که از چنگ پلیس فراری اند مکتب و محل کار شان را ترک کرده، بصورت غیر قانوی درجاهای مختلف شب را صبح می کنند.

تعدادی هم از بی سرنوشت بودن به امراض روحی و روانی مبتلا شده شب تا صبح در سالن و راهرو های کمپ قدم میزنند و با خود صحبت می کنند. شاید روزی نباشد که در هر کمپ جنگ و دعوا، خود زنی و اقدام به خودکشی ثبت نشود. امروز نیز در کمپ اونسغوب یک جوانی افغانستانی اقدام به خود کشی کرده بود که توسط هم اتاقی هایش نجات داده شده است.

وضعیت بد امنیتی افغانستان باعث شده که تعداد زیادی ازجوانان راه کشور های اروپایی و استرالیا را در پیش بگیرند که این مهاجرت ها ساده هم نبوده در اکثرت اوقات به قیمت جان شان تمام شده است. از سال ۲۰۰۹ تا بحال بیشتر از ۱۰۰۰ پناهجوی افغانستانی در مسیر راه ترکیه ، یونان و اندونیزی الی استرالیا غرق و یا ناپدید شده اند.

وضعیت بد پناهجویان افغانستانی در یونان باعث شده که مادران و پدران فرزندان خورد سال خود را در خیابانها عمدا رها کنند. با نزدیک شدن ۲۰۱۴ نامیدی ها در مورد امنیت شدت گرفته و احتمال جنگ های داخلی بیشتر باعث شده جوانان کشور را ترک کنند و راهی کشور های غیر شوند، بخصوص جوانان هزاره که نه جای زندگی در افغانستان دارند نه در پاکستان.

کویته پاکستان درین اواخر شاهد نسل کشی هزاره ها می باشد که در طول دوماه اخیر دست کم ۲۰۰ نفر کشته و بیشتر از ۳۰۰ نفر زخمی شده اند که در سراسر جهان مورد اعتراض قرار گرفت و دولت پاکستان را به بی مسولیتی در مقابل شهروندان کویته مسؤل دانسته و تا هنوز هم اعتراض ها در سراسر جهان ادامه دارند.

 

 

صفحه نخست  

سفارت و کنسول  

اطـلاعــیه  

سـیاسـت  

مـقـالات  

عـلمی و فـرهـنگی  

عکس و ويديـو  

خـدمات تـلـفـن ارزان  

پیام های تـجاری شـما  

آرشـیو مـطالب  

ارسال مـطالب  

تـذکـر استفاده از سـايت  

در باره مـا  

ارتـباط با مـا  

پيــوند هـا